Kniha Máma, co ráda chodí

500 km napříč republikou s kočárkem a dvěma dětmi

„Byl to paradox a bylo to k pláči. Ve chvíli, kdy jsem zjistila, po čem opravdu v životě toužím – ušlapat nějakou dlouhou štreku – byla ta nejméně vhodná chvíle si to splnit. Pod tričkem se mi vydouvalo těhotenské bříško a vedle mě se batolila dvacetiměsíční dcerka.“

Ale rok se s rokem sešel a já jsem vyrazila. „ Když nemůžu bez dětí, půjdu s nimi! Otevření hranic po pandemii je nejisté a neumím jazyky? Tak půjdu po Česku. A pěkně napříč, od jihu k severu.“

A pak se stačilo sebrat a jít.

Jedna máma, jeden batůžek, kočárek s dvěma malinkými dcerkami, více než 500 našlapaných kilometrů a jeden velký splněný sen.

Chození mi bylo blízké odjakživa, ale až na mateřské dovolené jsem si tuhle svoji vášeň zvědomila a zařadila do každého dne. Ale obyčejné chození s kočárkem ven mi nestačilo. Ani rodinná dovolená s horskými túrami mi nepřinášela to správné uspokojení.

Chtěla jsem se vydat na nějakou dlouhou pěší trasu. Chtěla jsem dobrodružství. Chtěla jsem vyrazit!

mapy (1)

V knížce se dozvíte:

Proč jsem se na cestu vydala.

Co jsme jedly.

Jak to bavilo děti.

Proč jsou mosty zákeřné.

Kde jsme spaly.

Jak jsem si celou trasu naplánovala.

A jak si v celém mém příběhu zahrála Reese Witherspoon 😊

Co o knížce říkají její čtenáři?

Eliško , ahoj, knížka je perfektní , má u nás své čestné místo …. Ještě jednou děkujeme a budeme se těšit na nějaké další pokračování.
Andrea Lehotská
Krásné a laskavé povídání o cestě s dvěma malými dětmi a těžkým kočárem, překonávání každodenních překážek, počasí a nástrah. Bylo hodně zajímavé vidět ty vnitřní pochody a pohnutky člověka, proč vlastně něco takového vůbec dělá, když může sedět v klídku doma u TV a stěžovat si na život. A to Eliška popisuje velmi dobře, všechny ty pocity a myšlenky, které jí běží hlavou. Je to taková malá, drobná knížečka, ale má docela velký efekt. Přečtete a najednou přemýšlíte nad svými sny a plány, které jste odložili, protože na to nebyla vhodná doba, děti moc malé nebo velké, málo peněz a zůstali sedět na tom gauč zůstali sedět na tom gauči u telky. Dočetla jsem a jdu oprášit nějaké svoje dřívější sny a plány.
Knížku jsem dostala od manžela k Vánocům i s milým věnováním od autorky. Sledovala jsem její putování na Instagramu, každý den přidávala příběhy z cesty a fotky. A svoji cestu z jihu na sever republiky se rozhodla sepsat a vydat v knižní podobě. Za 21 dní ušla 512 km se dvěma dětmi a cyklokočárem. V knížce popisuje, jak každý den probíhal, kolik ušla km a nechybí ani fotky z putování. Mimo jiné autorka sepsala i věci, které měla pro sebe a děti s sebou, jak řešili ubytování, hygienu nebo jídlo a co jí a dětem cesta přinesla. Za mě je knížka super, hezky se čte a hlavně má člověk chuť taky někam vyrazit a objevovat nové místa 🙂
Amneris - rezence z Databáze knih

Jak knížka vznikala?

Už během mého putování jsem dostávala pobídky k tomu, vydat své deníkové zápisky knižně. Se smíchem jsem to odbývala, ale malý červíček už ve mně hlodal. Vydat knížku mi vždycky přišlo jako velké „wow“.

A co mě přesvědčilo? Horoskop v reklamním časopise :).  Dostala jsem do schránky leták z drogerie a na konci byly horoskopy. A u Vodnáře, což je mé znamení, bylo doslova napsáno: „Máte světu co říci, vyprávějte nebo rovnou vydejte knihu“. Víc jsem nepotřebovala.

A jak se vydává kniha se dvěma malými dětmi za zády? Těžko. Mou rutinou se stalo vstávání v pět ráno, abych do sedmi, než se děti vzbudí, udělala kousek práce. A tak knížka vznikala ráno za rozbřesku, kdy jsem upravovala texty, vybírala fotky a hledala někoho, kdo mi knihu vydá.

A povedlo se! Knížka je na světě a vy si tak můžete počíst o mém dobrodružném putování 😊

Knížku si cením na 250 Kč. 

Čeká vás 119 stránek povídání, 90 fotografií z cesty, seznam toho, co jsem měly s sebou, vnitřní pochody jedné namotivované mámy, zážitky dvou prcků na cestách a hlavně… pořádná dávka motivace zvednout zadek a jít si plnit své sny!

Objednej si knížku právě teď  a pojď se začíst do mého dobrodružství!