Chcete vyrazit na pěší slovensko-maďarské putování s námi?

Každý večer se budeme potkávat on-line u cestovních deníčků. Ale co se propojit i na fyzické úrovni, hezky hmatatelně? Já vám z té naší cesty pošlu pohled. 

Opravdový papírový pohled se známkou.

 

IMG_7255
IMG_7021

Co se za takovou pohlednicí skrývá?

 Jen si to představ… Už několik dní jsme na cestě. Začínají mě bolet nohy, spálila jsem si ramena, včera nám došla nečekaně voda, ale spali jsme na místě s božským výhledem. Dneska zavítáme do malého městečka, na oběd, s dětmi na hřiště, doplnit zásoby a koupit pohledy.

Hurá, pohledy opravdu mají, jsou nesmírně retro, ale kupuju je. Všechny. A paní, máte i známky? Jak se maďarsky řekne známka? Lévélbélyeg. Mají známky. A schránka je naproti přes ulici. Hurá podruhé. S nákupem jídla i s pohledy se odebíráme do parku na hřiště, holčičky si hrají na písku, já začínám psát první vzkazy. Olizuju známku, holky celý proces zajímá, pohledy důkladně ohmatají upatlanýma ručičkama, možná něco přikreslí. 

Píšu adresu, ještě se podepíšu a je to. Pohled je hotový, už ho jen vhodíme do schránky.

A za pár dní rutinně doma otevíráš schránku a on tam je! POHLED. Pohled od Elišky, co ráda chodí, zrovna teď se prodírající stezkami národního parku v Maďarsku, ale malou ochutnávku svého velkého dobrodružství ti poslala přímo domů.

Staň se součástí naší třetí velké pěší dobrodružné cesty!

Ahoj, jmenuju se Eliška a jsem takovou obyčejně neobyčejnou mámou na mateřské dovolené. A jsem lepší mámou venku než doma. 

Miluju vítr ve vlasech, slunce ve tváři i pleskající dešťové kapky rozstřikující se o můj nos. Baví mě dětem ukazovat všechny krásy světa a dávat jim ochutnat z poháru radostného bytí.

Baví mě prožívat s nimi dobrodružství provázející naše pěší putování. 

A taky mě nesmírně baví vyprávět o tom kudy chodím a inspirovat tak další a další mámy, že vyrazit s dětmi ven je prostě boží!

Po našich velkých cestách napříč Českem a k polskému Baltu, je tu (asi) závěrečný díl téhle putovací trilogie s kočárkem, batohem a dvěma dětmi. Třetí cesta za splněným snem, třetí velké putování třech malých holek s velkým srdcem

Proč bys měl(a) chtít dostat pohled z mé cesty?

Staneš se součástí našeho dobrodružství. Strávíme spolu okamžiky, kdy sháním pohledy, sháním známky, lovím v notýsku tvou adresu, píšu ti, jak se zrovna mám, lepím známku a pak se snažím najít schránku a s radostným pokřikem pohled odesílám.

Budeš mít doma malou připomínku toho, že sny se mají plnit a když se chce, tak to jde.

Čeká tě napjaté očekávání a stepování den co den u schránky. Nevím, kdy přesně ti pohled pošlu, někdy během našeho putování. Takže i tebe čeká malé dobrodružství, každodenní číhání na pošťáka.

A my si za drobný příspěvek od tebe k tomu pohledu koupíme třeba něco na zub😊 Děkujeme!

O kolik si za pohled říkám? O 179 Kč.

Hele a není to za jednu blbou pohlednici nějak hodně?

Hele není 🙂 

Pohledy už dneska nejsou za čtyři kačky a známky za tři pade už se taky koupit nedají. Chvíli mi zabere pohledy sehnat, napsat, poslat.

Ale bude to báječné zpestření pro nás oba. Já si užiju legraci při vybírání pohlednic, moje holčičky poctivě oblíznou známky a ty budeš mít milou památku navždy doma. A těch pár korun, co zbyde? Za ně si koupím cestou něco dobrého, výdej energie bude velký, hlad taky, každý pytlík oříšků bude malou hostinou. Tak díky, že mě na ni pozveš!

Možná si myslíš…

„Nebylo by lepší mi poslat pohled elektronicky?“ Ale kuš, to by se ztratilo celé to kouzlo!

„Dneska se ještě posílají pohledy?“ Já myslím, že už moc ne. Ale je to velká škoda. Je to krásný způsob, jak vzít s sebou na cesty své kamarády, rodinu, známé. Jak jim předat kousek toho příjemného, co tam někde daleko za hranicemi prožíváme.

„A slibuješ, že ten pohled fakt přijde?“ Za sebe můžu slíbit, že pro to udělám všechno. Pohledy seženu, známky koupím, adresy poctivě napíšu, doplním milým, vtipným vzkazem. Za služby slovenské/maďarské/české pošty ručit nemůžu. Ale víš co? Kdyby ti pohled nepřišel ani po té, co už budu doma, ozvi se. Pošlu ti nový. Sice už z domova, ale nabitý zážitky z cest. To by bylo fér, ne?

„Pošleš mi pohled i někam mimo Česko?“  V rámci Evropy to není problém, v objednávce jednoduše vyplň adresu kdekoliv po Evropě. Pokud jsi někde dál, napiš mi mail na eliskacoradachodi@gmail.com a domluvíme se.

„Můžu nechat poslat pohled i mámě, bráchovi nebo kamarádce?“ Jasně! Pohled pošlu na tu adresu a jméno, které bude vyplněné v objednávce. Chceš-li nechat poslat pohled někomu jinému, vyplň do objednávky jeho údaje, jen svůj mail, ať můžeš provést platbu. Obdarovaný tak nebude nic tušit a objeví ve schránce pohlednici.

„Holka, tvoje příběhy mě baví, chci tě podpořit víc, můžu si těch pohledů nakoupit víc?“ No jéje, určitě ano! V objednávce můžeš navolit množství pohledů a bude-li jich v jedné objednávce více, pošlu ti je z různých míst, s různým textem a ty tak můžeš mít sérii vzkazů na pokračování. Bude mi to velkou radostí!!!

Pohled ode nás bude možné si koupit před tím, než na cestu vyrazíme, ale i po té, co už budeme putovat. Pohledy budu posílat v takovém pořadí, jak budou objednané, ale pošlu poctivě všechny. 

Na cestu vyrážíme už 1.5.2024, takže pokud o pohled od nás stojíš, neváhej a objednej si ho už teď!