Eliška Kopicová


Táboření v Ráji 2024

Toužíš se svým dítkem strávit týden v přírodě, pod stanem, výletovat, ale…

… samotná se bojíš?

… nemáš žádnou kamarádku, která by vyrazila s tebou?

… nevíš kam a plánování výletů není tvá silná stránka?

… nemáš patřičné vybavení?

… nechce se ti udělat ten první krok nutný k vyražení?

A co takhle vyrazit SPOLEČNĚ?

Na společné táboření s dalšími maminkami a dětmi? Do srdce Českého Ráje, do nádherných lesů a skal? Strávit týden pod stanem ve společnosti stejně naladěných holek, dětem dopřát kamarády, společně si užít čerstvý vzduch, sluníčko, výlety…

Táboření v Ráji je společně strávený čas maximálně 15-ti maminek s dětmi od miminek po předškoláky, v přírodě, na výletech, u ohně, v lese, u vody…

Vybrat si můžeš ze čtyř termínů:

26.5.-31.5. 2024

2.6.-7.6. 2024

28.7.-2.8.2024

4.8.-9.8.2024

Ahoj, jmenuju se Eliška a jsem ta, co ráda chodí. Ale nejen chodí. Ráda trávím čas s dětmi venku, v přírodě, aktivně. Když jsem loni šlapala naši pouť k Baltu, dostávala jsem spoustu komentářů a zpráv, že vás taky láká vyrazit s dětmi, pod stan, do přírody, chodit… Ale že nemáte odvahu, zkušenosti, chybí vám parťák… A tak přišel nápad na tuhle společnou akci. Společné táboření, výlety, poznávání, hraní a pohoda.

Já sama jsem na takovém táboře s maminkami a dětmi byla. S roční Baruškou. A byl to nezapomenutelný zážitek. Konečně jsem poznala naživo někoho, kdo taky s dětmi chodil a trávil čas v přírodě. Nikoho takového jsem kolem sebe neměla. Zjistila jsem, jaké všechno vybavení se pro mrňata do outdooru vyrábí. Smějte se nebo ne, ale já netušila, že existují dětské softshellové kalhoty, neměla jsem pro Báru capáčky a byla jsem paf z přehlídky nosítek i sportovních vozíků. A společnost ostatních holek pro mě byla tehdy úplným zjevením, já jsem do té doby žila s Baruškou hodně poustevnicky a kolektiv jiných maminek a dětí mě spíš děsil. Tady jsem ochutnala opak. Jak léčivé, zábavné a naplňující může být bytí a fungování v takovém kolektivu. A proto jsem připravila Táboření s Eliškou v Ráji, abych tenhle zážitek přinesla i dalším maminkám a dětem.

Co nás spolu čeká? 

 • 5 nocí v táborovém stanu s podsadou (s letištěm!)
 • Vyzkoušíš s dětmi něco nového, užijete si stanování a přitom můžeš zahodit všechny obavy, které by tě mohly svírat, kdybys vyrazila sama. A žádný ukřičený kemp! Tábořiště bude jen naše!
 • 6 dní plných výletování, pobytu v přírodě a hraní si
 • Pokud nejsi plánovací tip a vymyslet výlet s mapou v ruce ti dává zabrat, pak je to to pravé ořechové pro tebe. Výlety budou vymyšlené ode mě dopředu, společně u ohně doladíme program dle našich sil, dětí i počasí.
 • Společné večery u ohně.
 • Vzájemné sdílení z mateřského života, inspirace, nová přátelství… a ještě si u toho ohýnku připravíme príma večeři.
 • Děti si užijí volnost pohybu v přírodě obklopeni novými kamarády.
IMG_20200824_200634

Fotky jsou z našeho táboření s Baruškou v létě 2020…

Jak to bude celé probíhat?

Tábořit budeme v zavedené táborové základně uprostřed Českého ráje, v Krčkovicích. 

Na spaní pro nás budou připravené stany s podsadou, ve kterých lze pohodlně vytvořit letiště na spaní. Součástí stanu je i matrace, s sebou tak stačí prostěradlo. Do stanu se pohodlně vejde jedna maminka s jedním až dvěma dítky. (Máš dětí více? Níže najdeme řešení i pro tebe!)

Součástí tábořiště je velký srub s kompletním zázemím. Sprchy, WC, kompletně vybavená táborová kuchyně i dostatek krytého prostoru pro případné deštivé dny.

Každý den nás čeká společný program, kterého se můžeš, ale samozřejmě nemusíš účastnit. Společné výlety pro kočárky i nosítka, objevování krás Českého ráje.

Nebude chybět ani táborová hra, společné večery (a večeře) u ohýnku, hraní, blbnutí.

Táboření bude probíhat ve čtyřech termínech:

 • 26.5.-31.5. 2024
 • 2.6.-7.6. 2024
 • 28.7.-2.8.2024

 • 4.8.-9.8.2024

Na každý termín počítám maximálně 15 maminek, dětí dle toho, kolik kdo má 😊

Termíny jsem schválně vypsala od neděle do pátku, aby vás případně mohl dovézt manžel/partner/tatínek a zase si auto mohl odvézt domů. A na víkend už budete zase spolu 😊

A jak to bude s jídlem?

Sto lidí, sto chutí, sem tam nějaká ta potravinová intolerance, někdo nemusí maso, někdo moc nedá zelenině… Nebudeme si dělat žádnou křeč. Táborová kuchyně je dost veliká, abychom si každá mohla připravit to, na co jsme zvyklé.

Snídani si tedy každá nachystáme ve svém časovém rytmu a složíme si ji tak, jak máme rády, přes den budeme mimo tábořiště, můžeme se občerstvit v hospůdkách, připravit si sebou svačinu atd.

Večer se sejdeme společně u ohně, kde si uvaříme kotlíkovou polévku (když každá pokrájíme kus zeleniny a hodíme společně do rendlíku, užijeme si legraci a ještě se dobře najíme), kdo není polévkový, může si na ohýnku opéct cokoliv dle chuti.

A co ty výlety?

Sejdeme se pestrá směsice žen, děti od miminek přes batolata po pobíhající předškoláky. Nikdy nenajdeme jeden průsečík aktivit, aby to bavilo všechny děti i mámy, program tedy bude rámcový, dobrovolný a vždycky bude možné ho uzpůsobit dětem/spánku atd.

Dny budou probíhat zhruba v tomto rytmu:

 • Ranní vstávání podle svých potřeb (nebo potřeb dětí? :D) , snídaně, hygiena.
 • v 10:00 budeme vyrážet z tábořiště na výlet, ale není nutné být přesně na značce, vždycky si dopředu řekneme, kam jdeme, dostanete mapky, takže není problém vyrazit o něco později/dříve.
 • Návraty budeme směřovat k 17.hodině, abychom se mohli kolem šesté hodiny večerní sejít u ohně, uvařit si společnou polévku, najíst se, povídat a postupně odvádět dítka ke spaní.
 • Klidné večerní posezení může probíhat do padnutí 😊
Srub s veškerým zázemím.
img-2160
Táborová kuchyně
Toalety

A jaká je cena Táboření v Ráji?

2777 Kč – květnový a červnový termín

3670 Kč – červencový a srpnový termín (pronájem tábořiště je o prázdninách výrazně dražší)

Cena platí za maminku a 1-2 dítka. Pokud máš dětí více a budete potřebovat další stan, pak to bude za příplatek 1000 Kč.

V ceně je pronájem tábořiště, připravený program i základní suroviny na večerní kotlíkovou polévku 😊

 

Možná jsi nadšená, možná váháš, možná ti v hlavě vyskakuje milion otázek. Tak se na ně pojďme podívat.

Nikdy jsem s dětmi pod stanem nespala, zvládneme to?

Spát budeme ve stanech s podsadou, které pro nás už budou nachystané. Takže nemusíš žádný stan stavět, lůžko je vyvýšené, takže se nemusíš bát chladu od země a pokud přijedeš autem/někdo tě doveze nemusíš mít vlastně ani spacák, stačí sbalit peřiny a budete si spát jako doma v posteli. Ale pořád pod stanovou plachtou, takže o zážitky nebude nouze.

 • Nebudu tam nikoho znát, nebude to divné?

A to je právě ten důvod vyrazit! Poznat nové tváře! A oproti mě jsi ve výhodě, ty mě znáš ze sociálních sítí, z mého sdílení, ale já tebe ne! Takže jsem na tom hůř než ty a taky jedu 🙂

 • Je na místě elektrika?

Ano! Ve srubu je normálně zavedená elektřina, takže můžeš nabíjet, co potřebuješ a vzít si třeba i mixér, pokud zrovna frčíte na mixované stravě 😊

 • A co hygiena?

Ve srubu jsou klasické splachovací toalety i sprchy s teplou vodou, takže o čistotu se bát nemusíš. Na druhou stranu, budeme na táboře, takže když jednou půjdeme o půlnoci rozespalé od ohně a nebude se nám už chtít, spaní „na prasáka“ se tak nějak ztratí 😊

 • Mám víc dětí, do jednoho stanu se nevejdeme, co s tím?

Není problém, v objednávce přihoď položku „Druhý stan“ a budeš mít připravené dva stany vedle sebe a poskládáš si dítka i věci podle potřeby.

 • Jsem zkušená cestovatelka a mám vlastní vybavení, můžu si přivézt svůj stan nebo dokonce obytňák?

Klidně! Vlastní stan není problém, cena zůstává stejná. Pokud by sis chtěla dovézt svůj karavan/obytňák, také je to možné, ale nezajistím ti přípojku na elektriku ani výlevku na šedou vodu atd, to v tábořišti není. A prosím, dej mi o tom vědět dopředu, že bys ráda přijela takto!

 • Nemám auto, nedostanu se na místo.

Nezoufej! Je hned několik řešení!

 • Můžeš vyrazit vlakem. Ze zastávky Borek pod Troskami je to do tábořiště cca 5 kilometrů. Pokud bys na tuhle vzdálenost chtěla převézt, dej mi o tom vědět dopředu. V příjezdový a odjezdový den bude na místě můj manžel s naším autem, takže jednu maminku s bagáží a max. dvěma dětmi může převézt. (V autě máme protisměrky cca do 25 kg dítěte….)
 • Můžeš vyrazit i autobusem. K tábořišti je neblíže zastávka Hrubá Skála – Vidlák, kde staví autobus jedoucí z Jičína nebo Turnova. Do cíle ti pak bude zbývat 2,5 kilometru pěšky.
 • Ale také se můžeš s někým domluvit na spolujízdě! Pro Táboření v Ráji jsem nám vytvořila facebookovou skupinu, kde můžeš mimo jiné poptat i možnost svézt se s někým…

Se všemi aktivitami počítám v pěší vzdálenosti, takže auto na místě potřebovat nebudeš.

 

 • Jak to bude s jídlem a vařením?

Jídlo si budeme pro sebe a své děti chystat každá sama. K dispozici máme prostornou táborovou kuchyni s lednicemi. Při plánování jídla ale prosím počítej s tím, že nás tam bude 15, co si budeme chtít nachystat jídlo a uchovávat zásoby. Preferuj jednoduchá jídla a mysli na to, že když si vezmeš na každý den tři jogurty a láhev mléka, do lednic se zkrátka všechny nevejdeme.

Obchod v pochozí vzdálenosti od tábořiště není, pokud nebudeš mít s sebou auto, počítej s tím, že se musíš zásobit na celou dobu tábora. Na druhou stranu moderní doba nabízí mnoho možností – dovážky, Rohlíky, Košíky… Probereme to do detailu ve skupině.

Ale co určitě musím připomenout je večerní kotlíková polévka! Po výletech se společně sejdeme u ohně a do velkého kotle zavěšeného nad ohněm naházíme co dům dá. Mrkev, celer, brambory, trochu červené čočky a voilá… výborná hustá polévka je na světě. A ještě u toho strávíme společný čas.

 

 • Čekají nás dlouhé túry?

Záleží jaká se sejdeme skupina. Pokud budou převládat kočárkové/nosítkové děti, můžeme si dát klidně 20 km výlety, budou-li převládat chodci, zvolíme kratší trasy. Budu mít připraveno několik variant a doladím podle věkového složení dětí.

Ale určitě platí, že není potřeba se účastnit všeho/ujít všechno atd. Budeš-li mít s sebou auto, můžeš se někam nablížit autem atd.

Moje holky už ledacos ujdou a zároveň se rády povozí, takže jsem připravena na všechny varianty 😊

 • A co když nám bude pršet?

Budeme se bát trochy vody? To snad néééé. Ale vážně, pokud by měl být nějaký velký liják, v tábořišti máme zázemí srubu, kde můžeme nečas přečkat. Ale počítám s tím, že i za lehkého deště venkovní program platí, takže pláštěnky a holinky s sebou! (Ve srubu také můžeme dát sušit všechno mokré.)

 • Může s námi jet i tatínek?

Bohužel ne, tohle je akce pro mámy s dětmi. S tatínkem vyražte na rodinnou dovolenou 😊

 • Můžu vzít s sebou našeho pejska? Je moc hodný…

Nezlob se, ale bez pejsků. Bude tam hodně dětí, některé třeba na zvířátka nejsou úplně zvyklá, jiná můžou být malá a neví, že tahat pejska za uši není legrace… nemuselo by to dělat dobrotu.

 • Mám dítko starší než 6 let, můžu ho vzít s sebou?

Klidně vezmi, ale zvaž, zda se nebude s prťaty nudit 😊

 • Jsem čerstvá maminka, doma mám pár měsíců staré miminko, je to vhodné i pro mě?

Ale určitě! Miminko bude mít nové podněty kolem sebe a ty si užiješ společnost dalších maminek, není důvod nejet 😊

 • Nikdy jsem s dětmi netábořila, netuším co s sebou budeme potřebovat….

Vůbec nevadí, od toho jsem tu já 🙂 Jednak ode mě mailem budeš dostávat všechny potřebné instrukce, ale hlavně budeme mít společnou facebookovou skupinu, kde se můžeme ohledně vybavení poradit, případně si vzájemně něco půjčit, atd. V tom je kouzlo společného táboření. Na nic nebudeš sama. 

 • Co když nebudu moci jet? 

Pak mi o tom dej určitě hned vědět, společně za tebe budeme hledat náhradu. Buď můžeš vyslat za sebe někoho sama nebo budu mít v záloze někoho já. Storno ale možné není. 

Jsi rozhodnutá vyrazit a užít si báječné dny s děťátkem uprostřed krásné přírody? Pak neváhej, místa jsou omezená, na každý termín 15 maminek. 

Budu se na tebe moc těšit! 

Máš ještě jakékoliv jiné otázky? Napiš mi a ptej se! Můžeš hodit komentář přímo tady na stránku o pár řádků níže nebo jsem k dispozici na mailu eliskacoradachodi@gmail.com. 

2 názory na “Táboření v Ráji”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *